Pekač za pizzo

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

26. maj 2007 16:23

Meni se tudi zdi, da je za vse drugo bolj uporaben tale pekač, kot pa za pizzo. Pekla sem jo v njem le enkrat in nikoli več. Brez obračanja se zapeče le spodaj, zgoraj pa vse zgleda bolj surovo. Je pa zelo uporabno za pečenje vse zgoraj naštetega :) tasau

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

26. maj 2007 17:41

tasau je napisal/a:
Meni se tudi zdi, da je za vse drugo bolj uporaben tale pekač, kot pa za pizzo. Pekla sem jo v njem le enkrat in nikoli več. Brez obračanja se zapeče le spodaj, zgoraj pa vse zgleda bolj surovo. Je pa zelo uporabno za pečenje vse zgoraj naštetega :) tasau
Točno tako, tudi po moji izkušnji Kristalka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. maj 2007 8:07

Jaz pa se strinjam s tistimi komentarji, ki pravijo, da mora biti testo za pizzo v tem pekaču res zelo tanko, potem je pa super, kot pizza iz krušne peči, za moje pojme. Res pa je, da smo v SLO navajeni na pizze z debelejšega testa, recimo v Italiji pa ima orignialna pizza zelo tanko in kar malo krhko testo. Zato so mnogi nad italijansko pizzo kar malo razočarani, v smislu, kaj pa je zdaj to :) Tu za ta pekač je treba testo res na tanko razvaljati in NE NAREDITI debelega okroglega roba okoli, ker se le-ta ne bo spekel, ampak mora biti pizza tudi ob robu ravna. In res le 3-4 mm debela. Zgoraj bogato obložiš in pokriješ s pokrovom. Tako se spodaj lepo zapeče in testo hrustlja, zgoraj pa je zaradi pokrova nadev lepo sočen. Meni je zelo dobra, res pa je, da ni taka klasična, kot smo je nekako navajeni. Pekač nastavim na srednjo temperaturo, da se spodaj ne zažge, pa da se nadev prepoji z okusi. Poskusite tudi tako, morda vam bo všeč. Tudi meni prvi poskus ni uspel, ko sem naredila debelo "klasično" testo, pa privihnila rob - bilo je surovo in neokusno. Potem pa sem se pozanimala in sedaj je njammiii. :) Najboljša mi je sedaj poleti, ko jo obložim z bučkami, malancani, beluši, svežim paradižnikom, potem pa obvezno poleg naribanega sira še z mozzzarelo in na koncu rukolo. Seveda pa je pekač super tudi z aostalo pečenje, kot je veliko že zgoraj napisanega. ampak tudi za takole pizzo je dober! Papa in veliko uspeha. katka

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

27. maj 2007 17:55

Jaz brez tegale pekača ne grem na morje, samo da bom morala zdaj kupiti že drugega, ker je prvi že zelo zdelan. Revež je odslužil, saj po toliko dela mu pa že pripada upokojitev. V pečem vse živo, najpogosteje pa krompir in testenine. Testenine najprej skuham, potem pa v pekaču popečem kakšno mesnino ali pa samo čebulo in zelenjavo, čez stresem testenine in jh malo zapečem, potresem s sirom, pokrijem in pustim, da se mi sir stopi. Pesnica

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

28. maj 2007 8:21

Tudi jaz prisegam na ta pekač, idealen za kampiranje. Prav tako pečem vse mogoče noter: od rib, mesa, krompirja, zelenjave, pizze... Moj je v uporabi že četrto sezono ( v povprečju smio 60 dni na morju) pa je kot nov. Po pečenju nalijem vodo, prevrem in s papirnatimi brisačami obrišem do suhega. Nikoli ga ne pomivam s kakšnimi pralnimi sredstvi in gobicami. Tisti moment ko se mi pokvari, grem kupit novga. Je pa res, da je takrat stal 12.000 sit in je veliko kvalitetnejši od tistih sedaj ki stanejo 15- 20 €. bina

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

3. avg 2007 8:52

Zanima me, če mogoče kje prodajajo tudi manjše pekače za eno do dve osebi, saj je običajen zame prevelik. Lp, Nataša Sporočilo je spremenil(a) n24 dne 03. avg 2007 08:53:33

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

3. avg 2007 9:11

n24, imam večji pekač in ko pečem v njem recimo zelenjavo in zraven zrezek, je ravno prav zame in če dam malo več, še za koga drugega. Meni se ne zdi prevelik. No, odvisno, tudi kaj delaš v njem.

Dobi se tudi manjši. Videla sem jih v Merkurju, pa še kjer jih verjetno imajo. Ne vem točno dimenzije, nekje okrog 30 cm mora bit.

lep dan 

emily

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti